Program realizowany jest przez 4 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ we Wrocławiu w ramach działalności Klinicznego Oddziału Endokrynologicznego z Pododdziałem Diabetologii i Chorób Metabolicznych oraz Ośrodka Kształcenia i Innowacji.
Program „TARCZYCA – ŚWIADOME ZDROWIE” został stworzony z myślą o dorosłych mieszkańcach Wrocławia, którzy chcą lepiej zadbać o zdrowie hormonalne, zwiększyć swoją wiedzę na temat chorób tarczycy oraz nauczyć się rozpoznawać pierwsze objawy zaburzeń jej funkcjonowania. Celem programu jest poprawa świadomości zdrowotnej oraz wsparcie w zakresie profilaktyki, edukacji i wczesnego wykrywania zaburzeń czynności tarczycy.